Bağış Yapılabilecek Güvenilir Kurum Önerileri

Sosyal Sorumlulukta rastlanılan en sık durumlardan biri “bağış yapmak istiyorum ancak bağış yapabileceğim güvenilir kurumlar neler bilmiyorum” oluyor. Gönül rahatlığı ile bağış yapabileceğiniz bazı kurumlar:

1- TEGV( Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı)

TEGV 22 yıldır eğitimin çocukların hayatındaki önemi vurgulayarak eğitim olanaklarının sınırlı olduğu bölgelerde 2 milyondan fazla çocuğa destek vermektedir. Bağış yapmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2- Türk Eğitim Vakfı(TEV)
Türk Eğitim Vakfı yani kısaca TEV de eğitim alanındaki en köklü vakıflardan birisidir. Amacı ise maddi desteğe ihtiyacı olan lise, üniversite ve doktora öğrencilerine burs hizmeti vermektir. Bağışlarınızla  ihtiyaç sahibi çocuklara burs imkanı sağlayabilirsiniz.

3- Lösev
Eğitimden farklı bir alanda bağış yapmak istiyorsanız Lösev, lösemili ve kan hastası çocukların sağlık masraflarını, eğitim ihtiyaçlarını ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş bir kuruluştur. Buraya da gönül rahatlığıyla bağış yapabilirsiniz.

4- Koruncuk Vakfı
Koruncuk vakfı korunmaya muhtaç çocukların eğitimlerine, yiyeceklerine, kıyafetlerine vb. tüm ihtiyaçlarına destek çıkmaktır. Son zamanlarda ismi en çok geçen vakıflardan biri haline gelmiş olup bağış yapmak isteyenler yine web sitesi üzerinden bağış yapabilirler.

5- Darüşşafaka
Darüşşafaka maddi durumu kötü, yetim ve öksüz çocuklara parasız ve yatılı bir eğitim imkanı sunmaktadır. Bağış yapmak için güzel bir tercih olabilir.

Ve son olarak,

6- Yarına Umut Ol

Köy okullarındaki çocuklara okulun ihtiyacına göre proje üreterek eğitime destek veren, çocuklara rol model olan ve hayal güçlerini kuvvetlendirip farklı bir gelecek hayal etmelerini sağlayan bir dernektir. Eğitimdeki fırsat eşitsizliğini azaltmaya çalışır, gerçekleştirdikleri projelerde diğerler köy okulu projelerinden farklı olarak çocuklarla vakit geçirerek gerçekten onların hayatına dokunur. Bağış yapmak isteyenler için: http://www.yarinaumutol.com/iletisim

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir