Yükleniyor Etkinlikler

Projeler

  • Bu etkinlik geçti.

Diyarbakır Bilim Atölyesi ve Kendi Gazeteni Tasarla Atölyesi

Kasım 4, 2021

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projesinde 2 farklı atölyede Bilim Santrali Bilim Atölyesi gerçekleştirirken, biz de Yarına Umut Ol olarak Kendi Gazeteni Tasarla Atölyesi’ni gerçekleştirdik.

Bölgesel olması hedefiyle oluşturulan Diyarbakır Bilim Atölyesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, bölge tarımı, hibrit tohumlar, güncel teknolojik gelişmeler anlatılırken güncel müfredatları dikkate alındı; Diyarbakır ile bütünleşmiş olan karpuz meyvesinden DNA İzolasyonu ve limondan Pil Deneyi gerçekleştirildi 150 öğrenci ile beraber gerçekleştirildi.

diyarbakır bilim atölyesidiyarbakır sosyal sorumluluk

Bu bilim atölyesi kapsamında, ortaokul düzeyindeki çocukların bölgelerinde yetişen ürünlerin yeni teknolojik gelişmelerden haberdar olarak güncel teknolojiyle öğrendiklerini birleştirerek neden-sonuç ilişkisi kurabilmesini hedefledik.

Kendi Gazeteni Tasarla Atölyesi’nde ise, pandemi sürecinde sanatsal faaliyetlerden uzak kalan öğrencilere kendi hayal güçlerini sanat ile birleştirerek öğrencilerin kendi gazetelerini tasarlamalarına öncülük etti.

 

Tarih

Kasım 4, 2021

Konum

Çınar
Diyarbakır, Türkiye
+ Google Haritalar

Organizatör

Yarına Umut Ol