Yükleniyor Etkinlikler

Projeler

  • Bu etkinlik geçti.

Etkinlik Navigation

Çınar Alabaş Köyü Spor Festivali

Nisan 17, 2014
İlk sosyal sorumluluk projemiz olan Çınar Alabaş Köyü Spor Festivali, bu okulun beden öğretmeni Dilek Aktay’ın yardım isteğini görmemizle ortaya çıktı. Okulda bahçenin müsait olduğunu ancak yeterli materyali olmadığı için çocuklara spor yaptıramadığını gördüğümüzde eski lisanslı basketbolcular olarak sporun hayatımızdaki ve eğitimimiz üzerindeki pozitif etkiyi hatırladık.United States Department of State, Bureau of Educational and Cultural Affairs’dan aldığımız hibe ile okula futbol sahası kurduk ve okula çeşitli spor ekipmanları sağladık.

Diğer yardım projelerinden farklı olarak sadece malzeme yollamak ile kalmayıp malzeme yolladığımız yerlerde çeşitli festivaller düzenleyerek çocuklarla vakit geçirmenin yani çocuklara asıl ihtiyaçları olan şeyi, ilgiyi vermenin; onlara umursandıklarını göstermenin önemli olduğuna inandığımız için 23 Nisan’da Çocuk Spor Şenliği düzenlemeye karar verdik. Dilek Hoca’nın da yardımlarıyla diğer köylerle de iletişim kurduk ve yaptırmış olduğumuz sahada köyler arası futbol turnuvası düzenledik.

Aynı zamanda Boyner Holding çalışanlarının da desteğini alarak, okulda 1000 kitaplık bir kütüphane kurulmasını sağladık.

     .  

Tarih

Nisan 17, 2014

Etiket

Konum

Çınar
Diyarbakır, Türkiye
+ Google Haritalar