Sosyal Sorumluluk Projesi Nedir? Sosyal Sorumluluk Projesine Nereden Başlamalı?

Sosyal sorumluluk projesi kişisel bir çıkar gütmeden topluma fayda için yapılan projelerdir. Kişinin kazandığ bilgi beceri, deneyim ve kaynaklarını yine topluma geri vermesini hedefler. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri kişisel gelişimi büyük ölçüde destekleyen, yardım eli uzattıkça kendini tamamlanmış hissi sağlayan nadir alanlardan bir tanesidir.

 Yarına Umut Ol ekibi olarak biz, köy okullarındaki çocukların eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek için çaba sarf ediyoruz. Köy okullarında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle çocukların kişisel ve eğitsel gelişimlerine katkıda bulunmakla kalmıyor onlara sevgimizi de veriyoruz.Peki ben nereden başlamalıyım diye soracak olursanız

Hepimiz zaman zaman yeni deneyimlere adım atmak isteriz. Bu kimi zaman kişisel gelişimimiz için, kimi zaman ise birilerine yardım edebilmek için. Ancak kime, nasıl ve ne zaman yardım edebileceğimizi bulabilmek bir hayli zaman alabiliyor. Bütün bu süreçleri titizlikle düşünürken yani uygun zaman, güvenebileceğimiz dernek bulma çabası derken de adım atmak biraz daha zor hale geliyor. Halbuki tüm mesele başlamakta. “Genelde başarılı ve başarısız bir insan arasındaki fark, birisinin daha yetenekli olması ya da daha iyi fikirlerinin olması değil, fikirlerine güvenecek cesareti göstermesi ve dikkat ederek risk alıp harekete geçmesidir.”

Yarına Umut Ol olarak sosyal sorumluluğa başlayalı beş yıl oldu. Beş yıldır çocukların yüzünde gördüğümüz gülümsemeyi, gözlerinde gördüğümüz ışıltıyı tarif etmenin pek imkanı yok. Siz de yardım etmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bizimle birlikte küçük ihtiyaçları gidermekle başlayabilirsiniz.

Ertelemeyin, vazgeçmeyin ve benim yardımımla ne değişebilir diye düşünmeyin. Küçük dokunuşların kimleri nasıl etkilediğini tahmin edemezsiniz. Siz de eğitime destek olun, bağış yapın birlikte Yarına Umut Olalım 🙂

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir