Sosyal Sorumluluk Projelerinde Rastladığımız 7 Trajikomik Durum

Sosyal sorumluluk projelerinde çocuklarla olan iletişiminizden tutun giydiğiniz kıyafetlere kadar her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Yarına Umut Ol olarak sosyal sorumluluk projelerimize giderken ne kadar titiz davransak da bazen ilginç durumlarla karşılaşabiliyoruz.

– Muş’ta saçı açık renkli olan ekip arkadaşımızın köy okulundaki çocuklar tarafından İngiliz sanılması.
– Erzurum’da ekip arkadaşımız yere düşen çocuğa pansuman yaparken diğer çocukların arkadaşımızın saçını okşayıp şampuan sorması.
– Mardin’deki köy okulunda madalya kazanamadığı için küsen çocuk seni de unutmadık.
– Trabzon’da fotoğraf atölyesinden sonra kamerayı herkesi tüm gün çekmek için alıp günü 0 kayıt ile bitiren çocuğun hüznü.
– Aydın’da madalyaları aracın bagajından almaya giden ekip arkadaşımızın izdihamdan madalya dağıtamaması.
– Tekirdağ’daki köy okulunda, çocuklara yapılan etkinliğe velilerin müthiş katılımı.
– Samsun’da çocuklar sürpriz var sanıyorken aracın bagajından sadece halat ve çuval çıkartmamız ve köy okulunun çılgınlar gibi sevinç ile karşılaması.

Aslında yukarda bahsettiğimiz durumlar çocukların dünya konusunda ne kadar az bilgiye sahip olduğunu, ufacık şeylerden bile ne kadar mutlu olduğunu ve ilgiye muhtaç olduklarını gösteriyor. www.yarinaumutol.com/sosyal-sorumluluk-projelerimizde-neler-yasadik/ yazımızda da buna örnekler bulabilirsiniz. Bu anılarımızı hatırladıkça köy okullarındaki çocuklara rol model olup hayatlarına dokunduğumuz için mutlu oluyoruz. Her sosyal sorumluluk projemizden biz de yeni tecrübeler ve bilgiler edinerek dönüyoruz. Siz de bize katılın, bağış yapın eğitime destek olalım, Yarına Umut Ol‘alım.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir